• Home

19 січня 2017

РАДИВИЛІВ КОЛЯДУЄ!

190117 3Біля «вифлеємської стаєнки», на головній площі, цієї неділі відбулось видовищне свято коляди. Під дзвінкі переливи хорів православних церков міста й сіл об’єднаної громади тут творився по-справжньому різдвяний настрій.

Ось вже більш як два тижні на українській землі панує піднесена, святкова атмосфера – сніг летить, а в домівках пахне кутею, спеченими паляницями, солом’яними дідухами, що символізують добро й достаток в прийдешньому році. На щастя, в нашій громаді не забуто про прадавні різдвяні звичаї: вони повертаються щозими, відчиняючи хатні двері разом із дзвінкоголосими колядниками.

Читать далее

«ПРО ТЕ, ЯКІ МИ Є…»

190117 2Цей допис лауреат Шевченківської премії, письменник Мирослав Дочинець, мій однокурсник по Львівському університеті, 4 січня розмістив на сторінці у Фейсбуці. Подумалося відразу, що ці думки можуть бути цікавими і нашим читачам, тож у коментарях до публікації написав: «Мирославе, з Новим роком та Різдвом наступаючим! Прошу (офіційно) Твого дозволу на оприлюднення цих нотаток у тижневику "Сурми Радзивілів". Назвати дозволиш мені?». Відповідь була такою: «Звісно. Щасливого і плідного новоліття!»

Звиродніла вакханалія русизму на телевізії, пламенний прівєт Путіну від кухарки зі студії СТБ, нові торги про готовність лягти під ворога, провокації факельних походів під іменем Провідника, сплюндрована своїми ж могила Олеся в Празі… Перші відрижки українського новорічного олів’є. Дивуємося з себе? Хіба…

Читать далее

«ШВИДКА» І МИ

190117 1Нині в обласному центрі надають екстрену медичну допомогу 15 бригад «швидкої». За нормативами ж - одна бригада на десять тисяч населення. Порахуйте, скільки їх має бути у місті, де мешкає майже 250 тисяч людей...

         Я працюю «на швидкій» тридцять п’ять років і скажу, що багато наших колишніх працівників нині працюють в аналогічних службах по усьому світі, – говорить Валерій Ковальчук, головний лікар станції швидкої медичної допомоги, що знаходиться у Рівному по вул.Котляревського,5. – Люди час від часу повертаються на батьківщину і розповідають, як їм працюється на чужині. Виявляється, що послуги «швидкої» в усьому світі – недешеві. Тому й ставлення до цієї служби інакше, ніж в Україні.

Читать далее
Китайские телефоны и все для них