• Home

06 липня 2017

МИХАЙЛО ГРУШЕВСЬКИЙ І НАШ КРАЙ

060717 1В цьому році ми відзначаємо сторіччя з початку української національно-демократичної революції 1917 -1921 рр, створення Центральної Ради і проголошення її трьох Універсалів, Української Народної Республіки. На чолі Центральної Ради стояв видатний український історик, визначний організатор нашої науки, політичний діяч і публіцист, професор Михайло Грушевський.
Він має безпосереднє відношення до нашого краю через свою десятитомну  "Історію України-Руси", яка стала першим фундаментальним викладом історії українського народу від найдавніших часів до середини 17 століття (видавалася впродовж 1898-1936 рр у Львові та Києві). У першому томі цього видання, розповідаючи про неоліт - новий кам'яний вік - в Україні, М.Грушевський говорить, що "велике гніздо осад і робітень виступає в полудневій Волині".

Читать далее

«ЯКЩО АРХІВИ МОВЧАТЬ - ЗЕМЛЯ ГОВОРИТЬ»

060717 2- життєве кредо, що його до останнього свого подиху дотримувався відомий дослідник, археолог, краєзнавець Ігор Кирилович Свєшніков: з його ініціативи, зокрема,  вперше було проведено розкопки і на полі Берестецької битви 1651 року, що в с.Пляшева.  
Неординарна особистість Ігоря Кириловича, його творчий неспокій та науковий талант, які допомогли привідкрити завісу до багатьох подій зі стародавньої історії України,  а також пролили світло на хід Берестецької битві 1651 року, стали темою засідання «круглого столу», організованого в міському історичному музеї. Вступне слово про вагомий внесок І.Свєшнікова у вивченні історії нашого краю підготувала директор музею О.Шикало, сказане доповнила демонстрацією ілюстративних матеріалів, що знаходяться у фондах музею, науковий працівник А.Дузінська.

Читать далее
Китайские телефоны и все для них