• Home

06 лютого 2018

НЕ ЩЕПЛЕНИХ – АНІ В ШКОЛУ, АНІ В ДИТСАДОК?!

060218 3Тепер це уже не сліпі припущення, а впертий факт: найменше охочих долучатись до імунопрофілактики проживає саме на Радивилівщині. Антивакцинальна пропаганда «на відмінно» виконала усі пункти із поставлених завдань, і наслідки не змусили чекати. Наш район опинився на останніх щаблях у загальній інфографіці з профілактичних щеплень усієї Рівненської області. Але і це ще не найгірше. На фоні епідемії кору, яка уже набула загрозливих масштабів у Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській, областях, два спорадичних випадки захворювання на кір зафіксовано та лабораторно підтверджено вже й на Рівненщині. Один із них припав і на наш район: захворіла студентка із с.Ситне.

Читать далее

ВІДМОВИМОСЯ ВІД «ПО-БАТЬКОВІ» ЧИ ВІД БАТЬКА?

060218 2Чергова недолуга зарисовка від тих, хто у поті чола трудиться на законотворчому полі неньки-України: аби ще більш швидкими темпами інтегруватися у розвинену (вздовж і впоперек) Європу, нам пропонують відмовитися вживати по-батькові у своїх персональних відомостях.

На думку, зокрема, кандидата історичних наук Ігоря Чорного, сьогодні по-батькові поступово стає рудиментом, без якого можна обійтися, як це відбувається в більшості європейських країн. Йому за компанію ще кілька представників з царини дослідження історії стверджують, що на даний час, коли, крім прізвища, у всіх базах даних подано і дати народження, без по-батькові можна абсолютно спокійно обходитися. Запевняючи співвітчизників, що і під час «живого» спілкування, конструкція з аристократичною приставкою «пані» куди більш зручна українцеві, аніж звичне дотепер Іванович, Степанович, Кирилівно, Василівно…

Читать далее

ПРО СКРОМНУ ОВЕЧКУ ЗАМОВИМО СЛОВО

060218 1Пам'ятаю 80-ті, коли львівські модниці хизувалися натуральними кожушками з овчинки. Зими тоді були сніжними, але власницю цього модного дива мороз не брав, – можна було на легеньку блузку накинути кожушок і не змерзнути. Коштував він часом понад тисячу повновагових радянських рублів. А яким попитом користувалися у жіноцтва каракулеві і цигейкові шубки, що були витривалими до капризів погоди! Шуба визначала статус дами: маєш натуральну, отже, чогось таки вартуєш.

Про овечку написала, бо нині багато господарів у своїх садибах утримують або планують утримувати овець. Їх розведення – хороший шанс зайняти свою нішу у тваринницькому бізнесі.

Читать далее
Китайские телефоны и все для них