• Home

06 лютого 2018

«ПІДСОЛИЛИ» СТІНИ, СТЕЛЮ ТА ДОЛІВКУ

060218 4Задля стійкої ефективності процедур соляної терапії, які надає громадянам відділення денного перебування Радивилівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), соляній кімнаті організували необхідне профілактичне відновлення.

За майже десяток років, відколи цей унікальний лікувально-профілактичний метод, потужний аналог соляних печер, з’явився і у нас, впевнитися в цілющих властивостях солі змогли чимало жителів Радивилівщини, чиї життя постійно ускладнюють різноманітні застуди, а також діймають хронічні хвороби. Доведено: соляна кімната – відмінна помічниця при частих гострих бронхітах, пневмоніях, хронічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, кашлю, пов’язаного з курінням, захворюваннях ЛОР-органів. На соляну терапію приходять реабілітуватися та відновлювати життєві сили і післяопераційні хворі.

Читать далее

НЕ ЩЕПЛЕНИХ – АНІ В ШКОЛУ, АНІ В ДИТСАДОК?!

060218 3Тепер це уже не сліпі припущення, а впертий факт: найменше охочих долучатись до імунопрофілактики проживає саме на Радивилівщині. Антивакцинальна пропаганда «на відмінно» виконала усі пункти із поставлених завдань, і наслідки не змусили чекати. Наш район опинився на останніх щаблях у загальній інфографіці з профілактичних щеплень усієї Рівненської області. Але і це ще не найгірше. На фоні епідемії кору, яка уже набула загрозливих масштабів у Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській, областях, два спорадичних випадки захворювання на кір зафіксовано та лабораторно підтверджено вже й на Рівненщині. Один із них припав і на наш район: захворіла студентка із с.Ситне.

Читать далее

ВІДМОВИМОСЯ ВІД «ПО-БАТЬКОВІ» ЧИ ВІД БАТЬКА?

060218 2Чергова недолуга зарисовка від тих, хто у поті чола трудиться на законотворчому полі неньки-України: аби ще більш швидкими темпами інтегруватися у розвинену (вздовж і впоперек) Європу, нам пропонують відмовитися вживати по-батькові у своїх персональних відомостях.

На думку, зокрема, кандидата історичних наук Ігоря Чорного, сьогодні по-батькові поступово стає рудиментом, без якого можна обійтися, як це відбувається в більшості європейських країн. Йому за компанію ще кілька представників з царини дослідження історії стверджують, що на даний час, коли, крім прізвища, у всіх базах даних подано і дати народження, без по-батькові можна абсолютно спокійно обходитися. Запевняючи співвітчизників, що і під час «живого» спілкування, конструкція з аристократичною приставкою «пані» куди більш зручна українцеві, аніж звичне дотепер Іванович, Степанович, Кирилівно, Василівно…

Читать далее

ПРО СКРОМНУ ОВЕЧКУ ЗАМОВИМО СЛОВО

060218 1Пам'ятаю 80-ті, коли львівські модниці хизувалися натуральними кожушками з овчинки. Зими тоді були сніжними, але власницю цього модного дива мороз не брав, – можна було на легеньку блузку накинути кожушок і не змерзнути. Коштував він часом понад тисячу повновагових радянських рублів. А яким попитом користувалися у жіноцтва каракулеві і цигейкові шубки, що були витривалими до капризів погоди! Шуба визначала статус дами: маєш натуральну, отже, чогось таки вартуєш.

Про овечку написала, бо нині багато господарів у своїх садибах утримують або планують утримувати овець. Їх розведення – хороший шанс зайняти свою нішу у тваринницькому бізнесі.

Читать далее
Китайские телефоны и все для них