• Home

18 лютого 2019

ЧИТАЙТЕ КЛАСИКІВ. І – ГАЗЕТИ!

180219 2Великий письменник про …наше сьогодення

Мико́ла Васи́льович Го́голь, родом з Сорочинців на Полтавщині, будучи класиком російської літератури, вважається найвизначнішим з представників її «української школи». Був одним із засновників реалізму та заклав соціально-критичний («гоголівський») напрямок в літературі. Роман «Мертві душі» сам Гоголь визначив як «епічна поема в прозі». На жаль, у в розділі програми з зарубіжної літератури для 9-их класах нинішніх українських шкіл мені зустрілися лише п’єса «Ревізор» та повість «Шинель». А в списках творів для додаткового читання - «Ніс» та «Портрет». Роман «Мертві душі» в цих списках не згадано.

Старшокласники мого покоління таки добре знали і про Чичикова з Собакевичем, і про Коробочку з Маніловим та цілий ряд інших яскравих персонажів твору, написаного гострим пером сатирика. Перечитуючи класика, буквально три дні тому, зустрів у «Мертвих душах» рядки, з якими навдивовижу чітко перегукуються деякі тези двох недавніх моїх публікацій – «Ми вас чуємо. І бачимо…» та «Дозвольте не погодитися». Йшлося у них, зокрема, про надмір в нашому тижневику, на думку окремих читачів, негативної інформації. Аби не «розтікатися мислію по древу» пропоную юним опонентам думки з цього приводу автора «Мертвих душ». Думки, яким майже два століття:

Читать далее

ЧЕРЕЗ РОКИ – НА ПОРІГ РІДНОЇ ШКОЛИ

180219 1Минулої неділі Дружбівська школа гостинно відчинила двері, запрошуючи випускників різних поколінь в рідні стіни на вечір-зустріч. Життєвий годинник відрахував випускникам Дружбівської школи - кому 10, 20, 40, а кому й всі 50 років після її закінчення.

Вечір зустрічі розпочався дзвінко лунаючим шкільним дзвоником, який скликав колишніх учнів в актовий зал школи, де вони знову відчули себе школярами. Все було, як в старі добрі часи: щира й привітна перша вчителька, яка навчала перших літер, усміхнена дітвора, заклопотані вчителі.

Читать далее
Китайские телефоны и все для них