• Home

лютого 2019

19 лютого 2019

КОЛИ НЕСУМЛІННИМ БАТЬКАМ ДАЮТЬ ОСТАННІЙ ШАНС

190219 3В Радивилівській міській раді систематично проводяться засідання комісії з питань захисту прав дитини, основними завданнями якої є забезпечити реалізацію прав наймолодших на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток. Комісія, відповідно до покладених на неї завдань, розглядає питання, у тому числі спірні, які потребують колегіального вирішення. 

У понеділок, 11 лютого, під керівництвом заступника міського голови з гуманітарних питань О.В.Пастуха було проведено чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Радивилівської міської ради.

Читать далее

БЕЗРОБІТНІ ЦІКАВЛЯТЬСЯ РИБОВОДСТВОМ

190219 2Про перспективи професійного навчання говорили із роботодавцями і безробітними нашого району

Старший майстер виробничого навчання Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Майя Сульжик провела профорієнтаційну зустріч у м. Радивилів. На базі Радивилівської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості вона презентувала освітні послуги навчального закладу, детально зупинилася на спеціалізації усіх навчальних відділень РЦПТО ДСЗ та відповіла на запитання аудиторії. Серед присутніх роботодавців – представники закладів громадського харчування, які зацікавилися можливістю підтвердити кваліфікацію кухарів на базі РЦПТО.

Читать далее

БАХІЛО-МАТ

190219 1Нещодавно я з хворою дитиною потрапила до обласної лікарні. Все обійшлося добре, завдяки професіоналізму лікаря та Божій волі. Але зараз мова не про те. Так вже склалося, у нашій країні багато речей робляться «по інерції». Себто, потреби в цих діях немає і взагалі жодного смислового навантаження вони не несуть.

Наприклад, бахіли. Для чого потрібні ці сині целофани з гумкою? Часто зустрічаю на вхідних дверях гасло «Без бахіл не заходити!». Ну можна було б ще зрозуміти, коли це висить на дверях відділення з важкохворими пацієнтами, яким бацили знадвору можуть завдати непоправної шкоди. Але у мене враження, що цим предметом лікарняного гардеробу просто зловживають.

Читать далее

18 лютого 2019

ЧИТАЙТЕ КЛАСИКІВ. І – ГАЗЕТИ!

180219 2Великий письменник про …наше сьогодення

Мико́ла Васи́льович Го́голь, родом з Сорочинців на Полтавщині, будучи класиком російської літератури, вважається найвизначнішим з представників її «української школи». Був одним із засновників реалізму та заклав соціально-критичний («гоголівський») напрямок в літературі. Роман «Мертві душі» сам Гоголь визначив як «епічна поема в прозі». На жаль, у в розділі програми з зарубіжної літератури для 9-их класах нинішніх українських шкіл мені зустрілися лише п’єса «Ревізор» та повість «Шинель». А в списках творів для додаткового читання - «Ніс» та «Портрет». Роман «Мертві душі» в цих списках не згадано.

Старшокласники мого покоління таки добре знали і про Чичикова з Собакевичем, і про Коробочку з Маніловим та цілий ряд інших яскравих персонажів твору, написаного гострим пером сатирика. Перечитуючи класика, буквально три дні тому, зустрів у «Мертвих душах» рядки, з якими навдивовижу чітко перегукуються деякі тези двох недавніх моїх публікацій – «Ми вас чуємо. І бачимо…» та «Дозвольте не погодитися». Йшлося у них, зокрема, про надмір в нашому тижневику, на думку окремих читачів, негативної інформації. Аби не «розтікатися мислію по древу» пропоную юним опонентам думки з цього приводу автора «Мертвих душ». Думки, яким майже два століття:

Читать далее

ЧЕРЕЗ РОКИ – НА ПОРІГ РІДНОЇ ШКОЛИ

180219 1Минулої неділі Дружбівська школа гостинно відчинила двері, запрошуючи випускників різних поколінь в рідні стіни на вечір-зустріч. Життєвий годинник відрахував випускникам Дружбівської школи - кому 10, 20, 40, а кому й всі 50 років після її закінчення.

Вечір зустрічі розпочався дзвінко лунаючим шкільним дзвоником, який скликав колишніх учнів в актовий зал школи, де вони знову відчули себе школярами. Все було, як в старі добрі часи: щира й привітна перша вчителька, яка навчала перших літер, усміхнена дітвора, заклопотані вчителі.

Читать далее

16 лютого 2019

КРАЇНА МІЛЬЙОНЕРІВ?!!

160219 1Обличчя і писки передвиборчої гонки

З кожним днем все ширше розправляє крила улюблена народна гра – вибори. Правила її чітко прописані, але більшості з її учасників вони якось до фені. За таку неповагу нараховуються штрафні очки, страхають навіть вилученням з гри та ізоляцією від поспільства. Але - разом нас багато, нас не налякати…

Не знаю як вас, а мене таки вразила нинішня кількість «претендентів на папаху». Глянути зі сторони – на що скаржимося перед Європою та світом? Близько сотні наших співгромадян, більшості з яких ми жодного разу й в очі не бачили, готові спокійнісінько дістати з кишені або принести в пластиковому пакеті до ЦВК два з половиною мільйона(!!!) гривень. З дев’яносто дев’ятивідсотковою впевненістю, що ті гроші їм не віддадуть. Ті гроші…Але, як стверджують аналітики, в цьому й полягає делікатний нюанс гри під назвою «вибори», що багато хто з кандидатів розраховує ще й гарненько наварити на тих мільйонах. У нашій країні ж все продається. Не лише блоки, партії, політики та виборці. А й місця у виборчих комісіях усіх рівнів. Як там у пісні про чоботи резинові, «…а для мене то дуже важно!».

Читать далее

15 лютого 2019

«ПАЛОМНИЦТВО, ЯК ДО ЄГИПЕТСЬКИХ ПІРАМІД»

150219 1- керівник наукової експедиції Олексій Войтюк про розкопки в Перенятині

 

Село з міським минулим досліджували цієї осені на території Радивилівської громади. У с.Перенятин Башарівського старостинства, на місці древнього поселення з донині чудово збереженим оборонним валом, відбулися класичні археологічні розкопки. За майже тиждень роботи рівненських науковців було виявлено доволі таки цікаві історичні артефакти, датовані серединою 16-го, початком 17-го століть. Серед знайденого - старовинні монети, підківка від справжнього козацького чобота, давнє кресало, а ще - чимало фрагментів кількасот річного керамічного посуду. Усе це дозволило більш чітко сформувати історичну картину:представники яких культур жили поблизу Радивилова кілька століть тому, як, зокрема, був облаштований їх соціально-побутовий устрій.

Читать далее

12 лютого 2019

ОСОБЛИВИМ ДІТЯМ - СУЧАСНИЙ ПРОСТІР ДЛЯ РОЗВИТКУ

120219 3Створили практично «з нуля» на базі міського НВК «школа№2-ліцей». У середу, 6 лютого, тут вже й відбулись святкові входини. Символічну стрічку перерізали на порозі першого на Радивилівщині інклюзивно-ресурсного центру, де діти з особливими освітніми потребами всього району отримуватимуть психолого-педагогічну підтримку.

Кожен день у житті людей з особливими потребами наповнений прагненням пристосуватися до самостійності, бажанням самовдосконалення, аби в майбутньому приносити користь у своєму оточенні. Незважаючи на деякі невдачі та проблеми зі здоров’ям, надія знайти своє місце у суспільстві не полишає їх.

Читать далее

ШУКАЛИ КАДРИ ДЛЯ АРМІЇ

120219 2Минулих вихідних радивилівців мотивували поповнювати лави військовослужбовців-контрактників: з цією метою працівники районного центру комплектування та соціальної підтримки, що віднедавна виконує функції військкомату, провели виїзну акцію.

У центрі міста було розгорнуто інформаційний куточок, де усім, кого зацікавила можливість реалізувати почесний обов’язок громадянина України по захисту своєї держави, її територіальної цілісності, зрештою - своїх сімей та рідних, надавали необхідні відомості про службу у ЗСУ.

Читать далее

ЗАТВЕРДЖЕНО МІСЬКУ ПРОГРАМУ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

120219 1А з нею – і перелік аптек, що будуть реалізовувати медикаменти за державною знижкою

Починаючи з 2017 року, українці з астмою, діабетом або серцево-судинними захворюваннями можуть отримувати препарати безкоштовно або за невелику доплату. Алгоритм дії програми доволі простий: взявши рецепт у лікаря, потрібно знайти аптеку, що бере участь у програмі (вона матиме відповідне маркування), та пред'явити рецепт. За ним безкоштовно або з державною знижкою можна отримати препарат (лікар виписує діючу речовину, а ліки пацієнт з переліку обирає сам). Якщо хворий потребує дорожчого препарату, то сплачує різницю в ціні. Скористатися програмою можуть  пацієнти із серцево-судинними захворюваннями,  бронхіальною астмою та діабетом ІІ (не інсулінового) типу. Адже саме серцево-судинні захворювання – найпоширеніша причина смертності. За даними Міністерства охорони здоров'я, винуватцем загибелі українців в 65% випадків виступають саме вони. На діабет другого типу страждає 1 млн осіб. Хворих на бронхіальну астму понад 200 тисяч, і це переважно молодь і діти.

Читать далее
Китайские телефоны и все для них