• Home

05 березня 2019

КОЗЛИ ТА ВІВЦІ

050319 2У вісімдесятих роках минулого століття, на старті журналістської кар’єри, довелося певний час попрацювати заввідділом сільського господарства у районній газеті. Характер роботи вимагав мало не щоденних виїздів у села району. Як у калейдоскопі, мелькали та змішувались у невпинному потоці зустрічей та поїздок ферми, тракторні бригади, ланки, колгоспи, відділки… Словом, море вражень, чимало цікавих спогадів. Про одну історію, що особливо запам’яталась, хотілося б розповісти докладніше.

Було того часу в наших краях спеціалізоване вівчарське господарство – колгосп «Світанок», що об’єднував жителів двох сіл, Станіславів та Підвисокого. Кому на високому рівні прийшла думка облаштувати таке господарство не десь у Карпатах, а саме на наших теренах – достеменно невідомо. Можливо, підвисоцькі горби видались агроспецам ідеально підходящими для овечок. Хтозна. Фактично ж господарство з тим безрогим поголів’ям лише мучилось, а не розвивалось, плетучись у хвості всіх сільськогосподарських зведень. По більшості показників. Тож, браку всіляких перевіряльників, з усіх інстанцій, не бракувало: треба ж було витягувати колгосп з відстаючих.

…Оце, пригадується, йду я вперше, у складі чергової «рейдової бригади» по території вівцеферми, а назустріч нам суне цап. Великий, чорний як смола, словом, грізного виду. На мій розгублений погляд завідувач поспішно пояснює: «А це наша знаменитість, Роберт(може Річард, а може й інакше назвав, але кличка точно була не наша, закордонна). Питаю, а що ж в ньому такого особливого.

Читать далее

СУБСИДІЇ ГРІШМИ: ЩО ЗЕКОНОМИТЕ, ТЕ Й ВАШЕ

050319 1Починаючи з березня, відбудуться зміни у механізмі надання житлових субсидій. Відтепер платники комунальних послуг отримуватимуть державні кошти в готівковій формі. Як проходитиме монетизація субсидій, читачам «Сурмів» роз’яснила начальник відділу соціальних допомог та житлових субсидій УПСЗН Радивилівської районної державної адміністрації Людмила Миколаївна Вахрушева:

Читать далее