• Home

19 березня 2019

СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ: ПОШУК ТРИВАЄ…

"Війну не можна вважати закінченоюпоки не похований останній загиблий солдат" (Олександр СУВОРОВ)190319 2

У 1968 році Верховна Рада СРСР прийняла новий закон «Про загальний військовий обов’язок». Згідно до нього призовний вік юнаків скорочувався з 19 до 18 років, в середніх навчальних закладах була введена початкова військова підготовка, посада її керівника. З 1 вересня 1969 року керівником початкової військової підготовки в Червоноармійській середній школі №1 став вчитель фізвиховання Кокошко Андрій Семенович, учасник Другої світової війни, колишній старшина.

З метою покращення військово-патріотичного виховання учнів була створена шкільна рада в складі 7 вчителів на чолі з директором школи. Розпочалася робота по оформленню предметного кабінету і залу бойової слави. Разом з учнями А.Кокошко налагодив листування з учасниками війни, які воювали у наших краях в березні-липні 1944 року. Юні пошуковці розшукали могили воїнів на військовому кладовищі і написали листи сім’ям загиблих.

Читать далее

ВИЗВОЛЕННЯ МІСТА:СПОГАДИ ВОЇНІВ

190319 1Їх вже нема серед нас, наших солдатів-визволителів. Адже від дня звільнення Червоноармійська від нацистської навали днями минає 75 років. Та й загалом нині в місті залишився лише один ветеран, учасник тієї найстрашнішої в історії людства війни, що забрала життя мільйонів. Гортаючи підшивку нашої районної газети більш як піввікової давності у обласній бібліотеці, зустрів і спогади визволителів. Вони, ці спогади, були у пам’яті воїнів тоді ще зовсім свіжими, а, значить, не втратили своєї цінності і сьогодні.

Розпочати газетний огляд хочу з рядків публікації під назвою «Бойовий шлях воїна», яку підготував 22 лютого 1968 року А.Маєвський, - про почесного громадянина міста І.В.Хіленка:

Читать далее