• Home

вересня 2019

30 вересня 2019

КОЛИ ГОВОРИТЬ ПОЕТ…

300919 3З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек в Радивилівському професійному ліцеї організовано тематичний тиждень.

В навчальному закладі відбулася презентація нової книги Василя Ярмуся «Моя поезія: Без гриму».

Є люди, яких не помічаєм поміж сотень інших, а поговориш – і відчуєш: перед тобою особистість, багата внутрішнім світом людина. Саме такою людиною є наша місцевий поет, працівник нашого ліцею, Василь Дмитрович Ярмусь. Нелегкі випробовування випали на його долю, але він ніколи не втрачає оптимізму, він любить життя, любить людей і серце його відкрите для людей. Правдивим доказом цього є його вірші.

Читать далее

ПЛІДНОЇ, ЯК БАГАТА ОСІНЬ, ВИХОВАТЕЛЬСЬКОЇ ПРАЦІ!

3300919 2Коли вересень лиш починає наносити перші багряні штрихи на мольбертах днів, своє професійне свято відзначають працівники дошкілля. Люди, які плекають нові паростки життя, і чиї життя цілком присвячені дітям. Не інакше як з радістю несе свою любов і мудрість серця вихованцям Радивилівського ЗДО №2 «Усмішка» його директорка Марія Олексіївна Порученко. Дошкільний заклад, у якому працює, асоціюється у неї з дивовижною Країною Дитинства, де вихователям відведена особлива роль: світлом простеляти шлях кожного із маленьких жителів.

Цьогорічне відзначення Дня вихователя у Марії Олексіївни співпадає із непересічною подією: за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток дошкільної освіти її було представлено до нагородження Подякою Міністерства освіти і науки України. З цієї чудової нагоди редакція тижневика привітала керівника «Усмішки», а Марія Олексіївна, в свою чергу, не відмовилась від передсвяткового інтерв’ю:

Читать далее

БІБЛІОТЕКА І ГРОМАДА: ШЛЯХИ СПІВПРАЦІ

300919 1Бібліотечна система Радивилівської ОТГ є складовою частиною громади як центр задоволення потреб громадян у публічній інформації, як центр формування інформаційних мотивів для громади, як соціокультурний центр. Непрості реалії сьогодення змушують публічні бібліотеки ОТГ швидко переформатовуватися, вдосконалюватись і розвиватись відповідно до змін у потребах громади.

Книгозбірні сьогодні – це те місце, куди можуть прийти люди різного віку, щоб знайти інформацію, скористатися новими послугами. Бібліотеки виконують роль посередників у спілкуванні з владою, отриманні довідок, юридичних консультацій, вторинної юридичної допомоги, у сплаті комунальних послуг, оформленні субсидій, реєстрації на ЗНО, пошуку роботи, складанні резюме, відкритті власної справи, онлайн-запису до лікаря, замовленні товарів тощо.

Читать далее

27 вересня 2019

А «СТУДЕНТАМИ» СТАЛИ ПЕНСІОНЕРИ І ВЕТЕРАНИ!

270919 5Навесні минулого року з ініціативи директора районного центру обслуговування пенсіонерів та осіб з інвалідністю Коханець Галини Михайлівни був створений університет третього покоління. Слухачами його стали колишні вчителі, працівники районної лікарні, різних установ та організацій міста, пацієнти центру.

Галина Михайлівна запропонувала мені очолити відділення історії, а Василю Олексійовичу Ящуку, колишньому вчителю української мови і літератури СШ №1 – філологічне відділення.

На своїх заняттях ми обговорюємо різні питання. Я ознайомлюю слухачів з найважливішими подіями, що відбулися у різний час на території України, рідного краю, країн Європи і світу. Василь Олексійович розповідає про красу рідної мови, про творчість видатних українських і світових поетів та письменників.

Читать далее

ДОБРОТА ВРЯТУЄ СВІТ

270919 4У Підзамчівській ЗОШ І – ІІІ ступенів відбувся тиждень протидії булінгу в рамках реалізації просвітницького проекту «Я маю право». Метою проведених заходів було ознайомити учнів з поняттями, формою та структурою булінгу; виховувати почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвинути вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; сформувати навики відповідальної та безпечної поведінки.

Читать далее

НАЗУСТРІЧ ВРАЖЕННЯМ

270919 3Учням художнього відділу Радивилівської школи мистецтв пощастило побувати на цікавій та пізнавальній екскурсії мистецькими закладами в м.Рівне.
Тридцять двоє допитливих, енергійних учнів, які в майбутньому мріють навчитися професійно відтворювати красу цього світу фарбами, разом із своїми викладачами А.Капустою, О.Дудар та завідувачем художнього відділення І.Чубаєвським побували на екскурсії в м. Рівне. Відвідали місця, де почерпнули для себе багато цікавого та корисного, а саме - художню галерею "Євроарт" та виставку старовинного іконопису в Рівненському краєзнавчому музеї, мали нагоду оглянути експозицію робіт рівненського художника Григорія Косміаді та його учнів, а також почути розповідь про його незвичайну життєву історію.

Читать далее

ВОНИ РОЗПОЧАЛИ. ХТО ПРОДОВЖИТЬ?

270919 1В рамках завершального етапу проекту Zero Waste School старшокласники Радивилівського НВК «Школа№2-ліцей» повторили корисну природоохоронну акцію, яку вперше провели цьогоріч навесні. Молодь знову присвятила один день прибиранню лісу, що в районі Меморіалу Слави. Хоч і зібрано повні міхи усілякого квартирно-гаражного мотлоху, садово-городніх відходів, юні волонтери звітують: вдалось звільнити від непотребу, порівняно, дуже невелику ділянку зелених легень нашого міста. Дались взнаки літні посиденьки за шашликом радивилівських відпочивальників. Майже повсюди під деревами й кущами - пакети із вчорашніх пікніків та незліченна кількість спорожнілої склотари. Тож тепер ліс потребує, щонайменше, тиждень, а то й два, ось таких щоденних акцій з порятунку. В зв’язку із цим, активна молодь просить небайдужих містян виявити громадську ініціативу та у ці дні долучитися до еко-акції. І закликають взяти з них приклад символічним викликом:"Я прибрав ліс - твоя черга"…

Читать далее

24 вересня 2019

ЖОДНИХ «ДАРЧИХ»: ДОГОВІР ДОВІЧНОГО УТРИМАНННЯ!

240919 2Історій, схожих на цю, можна б було розповісти не одну. Адже доволі часто буває, що діти не бажають доглядіти стареньку матір або батька. І вишуковують способу як би ото «сплавити» їх під опіку держави. Ситуацію частенько загострює факт підписання людьми похилого віку спадкового договору або договору дарування. Сподіваються ж бо старенькі, що не кине їх напризволяще рідна кровинка. Догляне, нагодує, прихистить та захистить. А воно складається точно так, лиш навпаки.

З подібною історією зіштовхнулися недавно працівники Радивилівського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Читать далее

ДБАЮЧИ ПРО БЕЗПЕКУ ВОДІЇВ ТА ПІШОХОДІВ

240919 1На радивилівських шляхах оновили дорожню розмітку

Міська рада постійно проводить комплекс заходів, які спрямовані на те, щоб максимально убезпечити рух автотранспорту та пішоходів. Так, зокрема, цими днями працівники з благоустрою міської ради завершили роботи із поновлення дорожньої розмітки на тих ділянках проїжджої частини Радивилова, де зосереджено найбільший інтенсивний потік автомобільного руху.

Читать далее

23 вересня 2019

ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК СТАВ ОКРАСОЮ СЕЛА

230919 2Стільки пісень та радісних усмішок, як минулої суботи у Круках, що в Підзамчівському старостинському окрузі Радивилівської ОТГ, буває хіба що на велике свято. Але ж хіба можна по-інакшому, коли в житті всього села - світла й непересічна подія?

З радою душею та хлібо-сільним настроєм вітали кручани гостей на "дні народження" дитячого майданчика, що нині постав на місці старої напіврозваленої школи. Там, де ще донедавна були непрохідні чагарники та стихійне сміттєзвалище, тепер до невпізнання інша картинка. І стільки в ній свята, життя та яскравих кольорів, що від цього в кожного виникало бажання лишень додати гучності події!

Читать далее