Нагадаємо, з першого вересня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 "Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "Пакунок малюка", відповідно до якої кожній породіллі було обіцяно бебі-бокси, вартістю п’ять тисяч гривень, із речами першої необхідності для дитини.
Про це нововведення в Україні розповів на засіданні уряду його очільник Володимир Гройсман ще у травні цього року. За словами прем’єра, ця ініціатива мала б сприяти збільшенню народжуваності. Але, схоже, що чергова урядова ініціатива хоч якось вплинути на сумну демографічну ситуацію в країні ризикує бути розкритикованою ще на етапі нарощування обертів.
Річ в тім, що усі розмови про бебі-бокси наразі можна прирівняти хіба що до дитячих казок, які доводиться вислуховувати породіллям, починаючи з 1 вересня. Безкоштовних памперсів, присипок і шапочок-пеленок новонародженим не видають у жодному з пологових відділень країни. Натомість молоді мами отримують рекомендації писати заяви до управлінь соцзахисту на отримання отих самих пакунків малюка (бейбі-боксів). Їх планують розповсюджувати тільки після 10 вересня. Бо у ці дні, як пояснюють породіллям, триває погодження документації та сертифікація товарів, із яких і формуватимуть пакунки малюка.
Нагадаємо, так звані бейбі-бокси дарують коштом держави в багатьох західних країнах. До його складу входять одноразові підгузки, пеленки, одяг для немовляти, засоби для догляду за дитиною (крем, присипка тощо), пляшечка, соска. "Пакунок малюка" є безповоротною адресною соціальною допомогою та видаватиметься по одному на кожну дитину, а отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини.
Наталка Янчин