Недарма роботу комунальників ще порівнюють з… повітрям. Допоки все працює злагоджено і без перебоїв, то сприймається, як щось належне. Це і вода у кухонному крані, і чистота на вулицях, і вивезене з подвір’я сміття. Але, щойно у якійсь із ланок трапляється «форс мажор», споживач одразу ж відчуває дискомфорт у своєму побуті. І, можливо, тоді чи не найбільш повно усвідомлює масштаби відповідальності комунальників за наше побутове благополуччя, як і те, наскільки необхідна і важлива служба, яка за все це відповідає.
В яких реаліях живе й працює Радивилівське комунальне підприємство «Комунальник» незадовго до професійного свята працівників галузі житлово-комунального господарства ми запитали у його директора Андрія Івановича Ковальова:
- Підприємство функціонує у звичайному режимі. Звичайно, що не обходиться і без аварійних ситуацій, але на те й направлена робота нашого колективу, щоб їх усувати. А об'єднуватися і долати важкі ситуації комунальники вміли завжди,- обґрунтовує трудову формулу комунального господарства, яке очолює, Андрій Іванович. - На підприємстві нині працюють п’ятдесят чоловік, зарплата виплачується вчасно. Хоча дохід місцевих працівників, за сьогоднішніми мірками, і не такий високий – в межах чотирьох тисяч гривень. Звісно, що хотілося б запропонувати людям, які несуть відповідальність за належну діяльність систем життєзабезпечення всього радивилівського населення, куди кращі фінансові умови, - перейшов на очевидну відвертість керівник. - Але не завжди бажане співпадає з дійсним: оскільки зарплати наших працівників напряму пов’язані із тарифами, які в нас існують.
- У січні вступив у дію закон про роздільний збір сміття. Які кроки робить підприємство у напрямку його виконання?
- На даний час мною розроблена програма по впровадженню роздільного збору сміття в місті Радивилові. В умовах її реалізації, для вторинної сировини біля багатоповерхових будинків міста будуть встановлені відповідні з кольоровими помітками: окремо під скло, папір, поліетилен, для змішаних відходів. А перші кроки ми зробили ще в минулому році, коли встановили в місті металеві ящики по збиранню поліетилену та пластику. Але було б помилковим вважати, що роздільний збір сміття – це лише контейнери на вулицях… Насправді, це цілісна система, яка повинна працювати за тактом єдиного механізму: починаючи від забезпечення належної роботи транспорту для вивезення сміття (контейнеровозу), до встановлення спеціальних ємностей для цього та зведення сортувальної станції. За попередніми підрахунками, цей проект обійдеться нам в межах п’яти мільйонів гривень. Сума, як бачите, доволі значна… Але, мусимо починати освоювати сортування побутових відходів на новий лад. Зважаючи на те, що на наших плечах – обслуговування населення, тому мусимо модернізовуватися, робити це якісно та відповідно до вимого чинного законодавства. Горджуся тим, що у нашій галузі працюють відповідальні, самовіддані люди, яким у досить складних умовах щодня доводитися підтримувати житлове господарство на високому рівні.Тому, з нагоди професійного свята - Дня працівників житлово-комунальної сфери - хочу привітати всіх своїх співробітників, серед яких - усі і кожен достойні слів подяки та поваги. Хочеться назвати імена «старожилів» нашої професії: це - газоелектрозварювальник С.П.Омеляненко, машиніст екскаватора В.Мазеїн, водії автомобілів В.Кошельник, Д. Вац, слюсар В.Сорока, електрик В.Піцур.
І побажати міцного здоров’я, успіхів, достойної матеріальної винагороди колективу, на чиїх плечах, насправді, величезний тягар відповідальності за житлове господарство та побутовий комфорт радивилівських жителів. Маю сподівання, що праця комунальника в нашій країні все ж матиме більш високий статус, а умови роботи будуть дозволяти виконувати її більш високоякісно.
Спілкувалася Наталка Янчин