Поетичне надбання Радивилівщини, як і всього простору сучасної української літератури, поповнилося новою друкованою збіркою вірші. Правдиві і влучні, зіткані з самого життя, рядки поезії вийшли з-під пера відомого в нашому місті та районі громадського діяча, ветерана педагогічної праці Євгена Петровича Гудими. Двохсотсторінкове видання під філософською назвою «Довга дорога до себе» побачило світ в січні цього року, накладом 1000 примірників. В одному з видавництв сьогодні готується до друку і другий том.
Передмову до зібрання поетичних творів написав член Національної спілки письменників, народний депутат України І, ІІ і ІІІ скликань Верховної Ради Дмитро Чобіт, якого з Євгеном Петровичем об’єднала спільна праця на педагогічній ниві Червоноармійського (Радивилівського) району.
Немає вищого визнання для митця слова ніж те, коли його вірші читають і чують люди. Саме тому цієї п'ятниці близька і зрозуміла читачеві творчість Євгена Петровича зібрала у залі школи мистецтв чимале коло його шанувальників. Розпочали літературне свято із виконання гімну Радивилова у супроводі духового оркестру (соліст А.Сірко). Написаний на слова Євгена Петровича, твір став окрасою найбільш урочистих миттєвостей у житті тутешньої громади. Пригадали і про найбільш пам’ятні миті з життєвого і творчого шляху талановитого автора: народився 21 березня 1941 року в с. Крупець, закінчив Львівський державний університет, економіст-географ, вчитель. З 1963 по 1971 роки – вчитель, заступник директора школи-інтернату в селищі Володимирець на Рівненщині. У 1971 – 1992 роках – завідуючий районним відділом освіти в місті Радивилів (тоді Червоноармійськ). З 1992 року – вчитель Радивилівської школи № 2, вчитель-методист. Неодноразово обирався депутатом районної ради.
«Це вплив долі, що я народився саме того дня, який тепер відзначається як Міжнародний день поезії. Це не випадковість, а саме доля», - скаже Євген Петрович про факт з власної біографії у одному з інтерв’ю пресі, до діяльності, якої, безпосередньо причетний: у житті нині відомого поета були й часи, коли він працював літературним редактором обласної газети в м.Суми.Літературний бенефіс в минулому - педагога, багаторічного керманича радивилівського відділу освіти, який ініціював будівництво шкіл та виплекав на теренах району чималу вчительську плеяду, відвідали також колеги-освітяни, учнівство громади, представники поетичної спільноти краю, зокрема, Г.В.Гнатюк, Членкиня Національної спілки письменників України, вчителька українсьої мови та літератури Радивилівського НВК "школа№2-ліцей", краєзнавець, автор історичних збірників В.І.Ящук, поет, викладач дисциплін Радивилівського професійного ліцею В.Д.Ярмусь. Із знаковою подією талановитого автора привітали заступник міського голови О.В.Пастух, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Радивилівської міської ради І.М.Ковалевська, голова районної спілки ветеранів В.А.Бондар.
Кращі читці загальноосвітніх шкіл громади декламували напам'ять поезії із презентованого видання, клуб любителів пісні "Надвечір'я", який діє при центральній міській бібліотеці, виконав пісню на слова Євгена Петровича "До Дмитра дівка хитра". Трепетні слова вдячності адресувала батькові. зокрема, і донька Євгена Петровича - Вікторія Євгенівна, яка зауважила, що здійснилась чи не найзаповітніша мрія, яка стала своєрідним підсумком його плідної творчості. У цій збірці знайшли місце любов, талант, мудрість нашого відомого земляка. А це те, що буде гідним спадком як родині, так і громаді. Людям, серед яких Євгену Петровичу так плідно пишеться і віршується.
Побувала Наталка Янчин