• Home

14 грудня 2014

Оголошення

Оголошення

Читать далее

Ми – серед спадщини України в ЮНЕСКО?!!

26694Техніку ткацтва витончених тканин у стилі «Волинський серпанок» відродили в Радивилові,  завдяки титанічним зусиллям кандидата історичних наук, уродженця села Срібного Володимира Дзьобака. У п’ятницю, 11 липня, відбулася презентація цієї технології для журналістів Рівненщини.

Дивовижної краси серпанкові костюми у давні часи на Україні були доступні лише заможним дівчатам. Та й тепер такий костюм, за оцінками фахівців, коштує 12 – 14 тисяч гривень. Майстриням Радивилова, які спиралися на наукові дослідження етнографів і консультації ткаль старшого віку, знадобилися чотири роки, аби відродити і належним чином організувати сучасну технологію ткання серпанкового полотна. Уперше в Україні  вдалося здійснити реконструкцію серпанкового вбрання – аналога столітньої давнини. Значну роль у відродженні традицій відіграв проведений минулого року в Радивилові і в Національному заповіднику «Поле Берестецької битви» всеукраїнський етнографічний фестиваль «Волинський серпанок» за участю науковців і ряду зацікавлених осіб з різних областей.

Читать далее

Бойове мистецтво на сільський лад

14249Із забоєм грудної клітки зліва та гематомою правого ока за допомогою до медиків звернувся 27-річний житель району. При встановлені обставин справи з’ясувалося, що тілесні ушкодження наніс йому під час конфлікту 26-річний односельчанин.

Читать далее