• Home

30 березня 2015

ВЛАСНИЙ КОРЕСПОНДЕНТ… ДЕПУТАТА РАЙОННОЇ РАДИ!

IMG 4869Власних кореспондентів мають справжні «метри» друкованих засобів інформації з тиражами у сотні тисяч примірників. Такі, як «Нью-Йорк Таймс», «Вашингтон Пост»… І - «Радивилів РОST»...

Так, так, шановний читачу, не дивуйтесь. За підписом «Влас.кор.» (Власний кореспондент) у цій газеті постійно друкується інформація про сесії районної ради. Незважаючи на «плач Ярославни» (чи то пак – Ярославовича) -засновника, редактора, видавця цієї газети Петра Жукевича - про збитковість, видання має… власного(!!!) кореспондента. Що ж, красиво жити не заборониш…

На сесіях районної ради я постійно пильно вдивлявся в обличчя присутніх, марно намагаючись впізнати колегу по перу, але, безрезультатно. Очевидно, під абревіатурою «Влас. кор.» ховається не хто інший, як сам Жукевич, саме тому й не можу знайти журналіста цього видання. Мабуть, для того, щоб хвалити себе, коханого, розказувати який він активний та ініціативний на сесіях райради, потрібно ховатись, оповідаючи про ту «діяльність» від третьої особи? Інакше, виборці можуть трактувати таку поведінку районного керівника білосердешних, як особисту нескромність. Ну як можна розповідати про героїчну боротьбу Жукевича зі всілякими вражинами достославного БЮТу та іншими «сепаратюгами» за підписом «Жукевич»?..

Читать далее

ЛІКАР ШЕПЧЕНКО: ПАМ'ЯТЬ ЗАСЛУГОВУЄ ПОШАНИ

111Про цю непересічну особистість, нашого земляка, на початку двотисячних писали у районній газеті краєзнавець Федір Бортник та кандидат медичних наук Іван Дурда

Шепченко Петро Дмитрович народився у 1870 році в Гайсинському повіті на Вінниччині. Син православного священика, він навчався в Харківському медичному інституті. Займався революційною діяльністю, за що був виключений. Від цього часу захворів туберкульозом, раз по раз лікувався, здобув лікарську освіту у Вільнюсі.

Коли поселився в Радзивілові, мав хірургічну практику - лікарня на 30 ліжок, заснована 1906 року коштами місцевого мецената Мойсея Гінсбурга. Петро Шепченко, по-суті, стояв біля колиски цього медичного закладу. Як лікар, був шанований не тільки у Радзивілові, а й в навколишніх селах. В часі польсько-радянської війни 1920 року його арештували та вже вели на розстріл. Але місцеві євреї, довідавшись про це, кинулись услід і відбили свого лікаря.

Був активістом «Просвіти», його дім перетворився на осередок української думки та культури Радивилова, з участю численних гостей відбувалися політичні дискусії, вшановувалася пам'ять видатних діячів української історії та письменників.

Користувався великою повагою у місцевих жителів. Одного разу у Радивилові збирали кошти на пам'ятник Тарасу Шевченкові. Знайомий єврей, зустрівши Шепченка на вулиці, сказав йому:«Приходили збирати гроші вам на пам'ятник. Але мене саме вдома не було. Візьміть, прошу, і від мене гроші вам на пам'ятник…».

Читать далее

ЗАГРОЗА ІНФОРМАЦІЙНІЙ БЕЗПЕЦІ ДЕРЖАВИ

7d77209cdf6942f206c55f9e1c3f32a5-483120 березня 2015 року відбувся розширений пленум обласної організації Національної спілки журналістів України. Його учасники - члени правління та ревізійної комісії обласної журналістської організації, керівники електронних та друкованих засобів масової інформації усіх форм власності, секретарі первинних організацій, котрі не входять складу правління - заслухали та обговорили звіт голови обласної організації НСЖУ Дмитра Тарасюка про роботу секретаріату у 2014 році, а також шукали шляхи можливого подолання редакційними колективами негативних явищ, викликаних політичним та економічним становищем в Україні.

Участь в роботі пленуму взяли перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, секретар НСЖУ Сергій Омельчук, голова Волинської обласної організації НСЖУ Михайло Савчак, президент міжнародної асоціації журналістів "4 влада" Хенрік Кошчельний, перший заступник генерального директора Житомирської ОДТРК Віктор Бойко.

Пленум обласної організації НСЖУ констатував, що занепад українських газет із сегменту малої преси становить загрозу інформаційній безпеці держави.

Передплата на періодичні видання проводилася восени 2014 року за цінами, які склалися на той час. Сьогодні ж, через різкі валютні коливання, у кілька разів зросли ціни на папір (який в основному завозиться з-за кордону), фарбу, інші комплектуючі. Це спричинило подорожчання поліграфічних послуг і фактичну прив’язку вартості друку накладу до курсу долара станом на день виходу газети. Практично щомісяця більшість газет змушені піднімати передплатну ціну, і з початку 2015 року до кінця першого півріччя вона зросте більш як на 40 відсотків від минулорічної вартості газет.

Читать далее