• Home

березня 2015

30 березня 2015

ВЛАСНИЙ КОРЕСПОНДЕНТ… ДЕПУТАТА РАЙОННОЇ РАДИ!

IMG 4869Власних кореспондентів мають справжні «метри» друкованих засобів інформації з тиражами у сотні тисяч примірників. Такі, як «Нью-Йорк Таймс», «Вашингтон Пост»… І - «Радивилів РОST»...

Так, так, шановний читачу, не дивуйтесь. За підписом «Влас.кор.» (Власний кореспондент) у цій газеті постійно друкується інформація про сесії районної ради. Незважаючи на «плач Ярославни» (чи то пак – Ярославовича) -засновника, редактора, видавця цієї газети Петра Жукевича - про збитковість, видання має… власного(!!!) кореспондента. Що ж, красиво жити не заборониш…

На сесіях районної ради я постійно пильно вдивлявся в обличчя присутніх, марно намагаючись впізнати колегу по перу, але, безрезультатно. Очевидно, під абревіатурою «Влас. кор.» ховається не хто інший, як сам Жукевич, саме тому й не можу знайти журналіста цього видання. Мабуть, для того, щоб хвалити себе, коханого, розказувати який він активний та ініціативний на сесіях райради, потрібно ховатись, оповідаючи про ту «діяльність» від третьої особи? Інакше, виборці можуть трактувати таку поведінку районного керівника білосердешних, як особисту нескромність. Ну як можна розповідати про героїчну боротьбу Жукевича зі всілякими вражинами достославного БЮТу та іншими «сепаратюгами» за підписом «Жукевич»?..

Читать далее

ЛІКАР ШЕПЧЕНКО: ПАМ'ЯТЬ ЗАСЛУГОВУЄ ПОШАНИ

111Про цю непересічну особистість, нашого земляка, на початку двотисячних писали у районній газеті краєзнавець Федір Бортник та кандидат медичних наук Іван Дурда

Шепченко Петро Дмитрович народився у 1870 році в Гайсинському повіті на Вінниччині. Син православного священика, він навчався в Харківському медичному інституті. Займався революційною діяльністю, за що був виключений. Від цього часу захворів туберкульозом, раз по раз лікувався, здобув лікарську освіту у Вільнюсі.

Коли поселився в Радзивілові, мав хірургічну практику - лікарня на 30 ліжок, заснована 1906 року коштами місцевого мецената Мойсея Гінсбурга. Петро Шепченко, по-суті, стояв біля колиски цього медичного закладу. Як лікар, був шанований не тільки у Радзивілові, а й в навколишніх селах. В часі польсько-радянської війни 1920 року його арештували та вже вели на розстріл. Але місцеві євреї, довідавшись про це, кинулись услід і відбили свого лікаря.

Був активістом «Просвіти», його дім перетворився на осередок української думки та культури Радивилова, з участю численних гостей відбувалися політичні дискусії, вшановувалася пам'ять видатних діячів української історії та письменників.

Користувався великою повагою у місцевих жителів. Одного разу у Радивилові збирали кошти на пам'ятник Тарасу Шевченкові. Знайомий єврей, зустрівши Шепченка на вулиці, сказав йому:«Приходили збирати гроші вам на пам'ятник. Але мене саме вдома не було. Візьміть, прошу, і від мене гроші вам на пам'ятник…».

Читать далее

ЗАГРОЗА ІНФОРМАЦІЙНІЙ БЕЗПЕЦІ ДЕРЖАВИ

7d77209cdf6942f206c55f9e1c3f32a5-483120 березня 2015 року відбувся розширений пленум обласної організації Національної спілки журналістів України. Його учасники - члени правління та ревізійної комісії обласної журналістської організації, керівники електронних та друкованих засобів масової інформації усіх форм власності, секретарі первинних організацій, котрі не входять складу правління - заслухали та обговорили звіт голови обласної організації НСЖУ Дмитра Тарасюка про роботу секретаріату у 2014 році, а також шукали шляхи можливого подолання редакційними колективами негативних явищ, викликаних політичним та економічним становищем в Україні.

Участь в роботі пленуму взяли перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, секретар НСЖУ Сергій Омельчук, голова Волинської обласної організації НСЖУ Михайло Савчак, президент міжнародної асоціації журналістів "4 влада" Хенрік Кошчельний, перший заступник генерального директора Житомирської ОДТРК Віктор Бойко.

Пленум обласної організації НСЖУ констатував, що занепад українських газет із сегменту малої преси становить загрозу інформаційній безпеці держави.

Передплата на періодичні видання проводилася восени 2014 року за цінами, які склалися на той час. Сьогодні ж, через різкі валютні коливання, у кілька разів зросли ціни на папір (який в основному завозиться з-за кордону), фарбу, інші комплектуючі. Це спричинило подорожчання поліграфічних послуг і фактичну прив’язку вартості друку накладу до курсу долара станом на день виходу газети. Практично щомісяця більшість газет змушені піднімати передплатну ціну, і з початку 2015 року до кінця першого півріччя вона зросте більш як на 40 відсотків від минулорічної вартості газет.

Читать далее

29 березня 2015

ПРИВІТ ІЗ ПЕРЕДОВОЇ

надіслав жителям Радивилівщини наш мобілізований земляк Валерій

Волинець з прапором РадивиловаБоєць батальйону «Горинь» подякував усім мешканцям району за їхню допомогу, адже кожна надіслана посилка там, на фронті, на вагу золота. Як сказав Валерій по телефону, військові отримали всі надіслані їм речі, включно із намальованою патріотичною мапою єдиної України із підписаними побажаннями радивилівчан, які вони залишили на ній під час проведення благодійної акції зі збору коштів на Масляну. На наше прохання, військослужбовець надіслав нам свої фото із фронту, на одному з яких він разом із своїм вірним чотирилапим другом Дюною на тлі надісланого з Масляної полотнища, а на іншому – вже із товаришами по службі на фоні переданого міською радою прапора Радивилова.

Читать далее

ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ВОЇНІВ, ЧИЇ ЖИТТЯ ЗАБРАЛА ВІЙНА

DSC08071З нагоди цієї знаменної дати - 71-ї річниці визволення міста від фашистських загарбників - відбулися церемонія покладання квітів до пам’ятників та обелісків, урочисті заходи на Меморіалі Слави

В урочистостяхвзяли участь керівники міста та району, ветерани Великої Вітчизняної війни, мешканці Радивилова. Присутні поклали вінки та квіти до пам’ятників загиблим воїнам у міському парку ім.Т.Шевченка, поблизу храму Святого Олександра Невського, до погруддя Героя Радянського Союзу П.Г.Стрижака, що знаходиться на території НВК «школа №2-ліцей».  

На Меморіалі Слави присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять визволителів, які подарували нашому місту спокій та мирне небо.

Читать далее

ЧИ ХОЧУТЬ ВКРАСТИ ІКОНУ З ПОЧАЇВСЬКОЇ ЛАВРИ?

847828 321 березня на одному з Інтернет-сайтів з’явилася інформація від громадських активістів про те, що найближчим часом з Успенського храму Почаївської Лаври планують викрасти чудотворну ікону Божої Матері, писаної у Візантійському стилі. Натомість на її місце встановлять копію образу.

Занепокоєння в людей викликала організація Хресного ходу, що має пройти територіями України, Росії та Білорусії з Почаївською іконою. Активісти турбуються, що її назад можуть не повернути. А копію важко буде відрізнити від оригіналу.

Читать далее

МІСЬКА ТОЛОКА! ПРИЄДНУЙТЕСЯ!

63824644Радивилівською міською радоюоголошено місячник з покращення благоустроюта санітарного стану міста, який проводиться з 11 березня по 11 квітня 2015 року.

Районна громадська організація «Ми – радзивилівці» у ході місячника благоустрою вирішила провести толоку з прибирання та облаштування місця відпочинку в урочищі Барабаш, на березі Слонівки. Намічено провести очищення русла річки від сміття, впорядкування прибережної зони.

Запрошуємо всіх небайдужих жителів міста взяти посильну участь у толоці. Місце та час збору учасників толоки – берег річки на Барабаші, 2 квітня 2015 року о 14.00 год.

Не забудьте прихопити з собою садово-городній інвентар.

Рада РРГО «Ми – радзивилівці»

Читать далее

27 березня 2015

ШУКАЮТЬ НАЙКРАЩІ МОЛОДІЖНІ Й ДИТЯЧІ ПРОЕКТИ

i046111В області розпочався конкурс ідей, розроблених молодіжними та дитячими організаціями. На конкурс можна подавати проекти, які спрямовані на профілактику злочинності, тютюнопаління, алкоголізму, вживання наркотиків, а також запобігання поширенню ВІЛ/СНІДу, туберкульозу.

Також прийматимуться на розгляд проекти на патріотичну тематику.

Кращі проекти отримають кошти на умовах співфінансування. Тож, аби їх отримати, громадська організація повинна зробити внесок у реалізацію проекту в розмірі не менше 25 відсотків від загального кошторису. Загальна ж сума кошторису проекту не повинна перевищувати 30 тисяч гривень.

Читать далее

У СТАВКАХ КУПАТИСЯ І РИБАЛИТИ МОЖУТЬ УСІ

IMG 1845-1До редакції нашого тижневика звернувся пенсіонер, інвалід ІІ групи, житель с.Підзамчого Олександр Йосипович Крам. Будучи десятки літ завзятим рибалкою, він останнім часом зіштовхнувся з проблемою: де закинути вудку? Орендарі, мовляв, не пускають, в Товариства рибалок – не приймають…Ми порадилися з цього приводу з юристами і вони відправили редакцію до роз’яснення урядової постанови, оприлюднене в газеті «Урядовий кур’єр» ще 20 липня 2013 року. Публікуємо його зі скороченнями.

Нова постанова уряду не дозволить орендарям водойм знущатися з людей

З 1 липня в Україні діє новий порядок оренди водойм. Він визначається «Типовим договором оренди водних об’єктів», що затверджений постановою Кабінету Міністрів від 29 травня цього року. Особливість типового договору — те, що за ініціативи Прем’єр-міністра до нього внесено пункт щодо обов’язковості забезпечення вільного доступу до цих водойм пересічних громадян: «Передача в оренду водного об’єкта здійснюється без обмеження права загального користування, якщо інше не визначено законом».

Читать далее

Порядок надання учаснику АТО статусу "Учасник бойових дій"

678789980800 Статус учасника бойових дій надається:

- військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам Міноборони, Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції (далі – військовослужбовці);

- працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення
(далі – працівники).

 Для надання статусу учасника бойових дій:

Читать далее