• Home

10 серпня 2018

НА ГОРУ, ДЕ ЗАЛИШИЛА ВІДБИТОК СВОЄЇ СТОПИ ПРЕСВЯТА БОГОРОДИЦЯ

100818 3Минулої суботи, в ніч на 4 серпня, православні віряни нашого міста черговий раз проклали молитовний шлях до Почаївської святині.  За попередньою інформацією, цьогоріч кількість паломників сягнула майже рекордного числа: у списках, складених в храмі, нарахували 900 містян, які долучилися до пішої прощі до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Усіх, кого поклик власної душі спонукав долучитися до традиційної щорічної молитовної ходи, тиха ніч зібрала на подвір’ї храму Святого Олександра Невського. Багато з присутніх – вже досвідчені паломники, хтось тут і вп’яте, і вдесяте. А хтось, як і я – вперше. Трепетно сподіваючись на всеосяжну ласку та благословення Господнє, аби перші наміри подолати неблизький шлях і таки дістатися  Почаївської обителі були увінчані успіхом.

Читать далее

ПАМ'ЯТЬ: МИРНІ ЛІТО-ОСІНЬ 1945-ОГО ПЕРЕМОЖНОГО РОКУ

100818 1«Ось сорок п’ятий…В перший клас

В кінці війни, що промайнула,

Батьки послали в школу нас,

Невже це все насправді було?»

Ігор Сапко

Закінчились бойові дії в Європі. Перемога у війні здобута ціною величезних жертв і страждань, породжувала  в нашому народі світлі надії і сподівання. Всім, особливо жителям Західної України, хотілося вірити, що життя швидко піде на краще. Що масові репресії, стан загальної підозрілості у суспільстві, терор влади - залишаться в минулому. Наші містяни також раділи перемозі. Але старожили, які були свідками подій в довоєнному житті, ставились до цього скептично. І вони не помилились.

В Західній Україні знову розгорнулась насильницька і всеохоплююча радянізація всіх сторін соціально-економічного і культурного життя краю. Для її здійснення активно залучалися працівники партійно-комсомольського, державного апарату, службовці правоохоронних органів, державної безпеки, культури і освіти з інших регіонів Радянського Союзу, переважно зі Східної України. За короткий час було створено радянський, партійний, господарський і карально-репресивний апарат, який контролював усі сфери життя західних українців.

Читать далее