• Home

05 листопада 2018

ОСІННЄ ЗАГОСТРЕННЯ?..

051118 4«Восени поряд із загостренням хронічних захворювань різних органів і систем, страждає і нервова система. Лікарі впевнено стверджують, що, в першу чергу, до осінніх загострень нервової системи схильні емоційні люди. Основна причина погіршення здоров'я полягає в тому, що відбувається досить різкий перехід від сонячних днів до похмурих і дощових, відбуваються часті зміни атмосферного тиску, коротшає світловий день, тощо. Головним чинником, який може провокувати загострення, є постійний стрес. Для більшості людей стрес може бути виражений навіть не в зовнішніх обставинах, а у внутрішніх, наприклад, людина переживає про своє майбутнє, у неї немає впевненості у завтрашньому дні…Багато в чому осінні загострення захворювань нервової системи залежать і від самої людини. Наприклад, у людей, із заниженою самооцінкою, осіння хандра і депресія можуть перерости в серйозні розлади, виникнення страхів і навіть суїцидальних нахилів, які потребують втручання фахівців».

Дозволив собі цю, можливо, й дещо завелику цитату зі статті «Захворювання нервової системи: осіннє загострення», шукаючи в солідних джерелах бодай-якусь кваліфіковану відповідь на можливі причини трагічної події, що минулого тижня сколихнула наше містечко. Є у згаданій статті і розділ під назвою «Як уникнути осінніх загострень захворювань нервової системи». Проте, він адресований живим та їх родичам…

Читать далее

ЗА ЗНАННЯМИ З’ЇХАЛИСЬ УЧИТЕЛІ

051118 3У період з 14 по 27 жовтня у м.Пултуск (Республіка Польща) проходили курси підвищення кваліфікації для українських вчителів польської мови, які були організовані асоціацією «Спільнота польська» та сенатом Польщі. Із двотижневих навчань днями повернулась педагог з Радивилівського НВК «Школа № 1-гімназія».

На курси було запрошено 36 учасників з різних країн: Литви, Латвії, Молдови, Білорусії, Чехії, Норвегії та України, які мають відношення до польської мови, культури та історії ( викладання польської мови у школах, засновники польських товариств в своїх країнах). Організатори подбали про різноплановість занять. Це були різні форми роботи (ігри, тренінги, перегляд фільмів), під час яких можна було дізнатися про культуру і традиції, як в Польщі в цілому, так і безпосередньо м. Пултуска. Учасники мали змогу проживати у історичному замку.

Читать далее

У РАДИВИЛОВІ ВІДЗНАЧИЛИ 74-У РІЧНИЦЮ ВИЗВОЛЕННЯ УКРАЇНИ ВІД НАЦИСТСЬКОГО ПОНЕВОЛЕННЯ

051118 2Щорічно, 28 жовтня, вся наша Україна відзначає одну з найбільш значущих дат в своїй історії — День звільнення від нацистських загарбників. Традиційно, у ці дні кожне місто й село вшановує пам’ять воїнів, які загинули у боях за нашу країну, та висловлюють подяку і схиляють голови перед ще живими ветеранами, солдатськими вдовами, дітьми війни, які також допомаг

али піднімати Україну з повоєнних руїн.

На знак глибокої пошани та вічної пам’яті про безсмертні подвиги полеглих у боротьбі за свободу Батьківщини, цієї неділі, 28 жовтня, в Радивилові відбулися пам’ятні заходи та покладання квітів до пам’ятників та обелісків, братських могил на Меморіалі Слави.

Читать далее

ТІ, ХТО ПРИНОСЯТЬ ВЕСНУ В ОСІНЬ ЛЮДСЬКУ

051118 1Життя наше до тих пір має цінність, доки можемо допомагати іншим, написав український класик. І, тим самим, дуже влучно охарактеризував представників професії, чия безпосередня і щоденна робота – бути небайдужими та милосердними, дарувати надію на краще. Без цих поривів серця не стати «одним із своїх» у соціальній сфері.

Кажуть, соціальна робота - це мистецтво налагоджувати зв'язки між людьми. У першу неділю листопада наша громада, разом з усією країною, відзначатиме День працівника соціальної сфери - професійне свято, яке по праву належить тим людям, хто виявляє милосердя. І серед нас, на щастя, таких не бракує.

Читать далее