• Home

18 березня 2019

«МАТИ БОЖА» ПОКИНУЛА ХРАМ

180319 4Ікону винесли з сестрятинської церкви. Через чвари людські

У Прощену неділю, коли за християнськими канонами прийнято просити прощення у ближнього за всі образи, спричинені впродовж року, у Сестрятині не знайшлось часу для пробачень. Якраз навпаки – село захлиналось у ненависті, гніві та сварках. Саме в такій от гнітючій атмосфері у місцевій громаді відбувався так званий «мирний» перехід Свято-Миколаївської парафії під юрисдикцію ПЦУ. Шокуючими подробицями про недільні події у редакції тижневика «Сурми» поділився протоієрей міського храму Святого Олександра Невського о.Ярослав. У світлі суцільного негативу, що ним сьогодні переповнені дописи в соціальних мережах стосовно тих прихожан храму, які, разом із священиком, залишилися вірними Українській Православній Церкві, наш відвідувач розповів і про іншу сторону медалі. Про яку, власне, теж неможливо замовчувати, оскільки прихід, за словами о.Ярослава, було відібрано з грубим і відвертим порушенням Конституції та законів. Апогеєм же протестно налаштованих парафіяльних настроїв, подібних до подій в багатьох інших містах-селах країни, стали претензії на приміщення храму. Вдуматися тільки – сільські активісти, які так ревно відстоювали право молитися Богу українською мовою, для задоволення своїх «духовних» потреб не погребували замахнутися на святе, і без ані найменшого терзання совісті зламали замок на вхідних дверях у церкві. Що найцікавіше - під інертним спостереженням наряду у поліцейській формі та представників районної влади.

Читать далее

ВШАНОВУЮЧИ ТАРАСОВІ ЗАПОВІТИ

180319 3Вічна Шевченкова весна знову прийшла на українську землю, яку так дбайливо засівав словом Великий Кобзар.

Сьогодні ми повертаємось обличчям до загальнолюдських цінностей, а отже, й до Шевченка. Він приходить у наш день. Але ми повинні йти в його час. Лише так між нами і ним глибшатиме взаєморозуміння.

Щороку в день його народження і в роковини смерті до підніжжя пам’ятників Великому Кобзареві в кожному українському місті й селі, як і в багатьох куточках світу, кладуть квіти. Щоб вшанувати генія української нації, біля погруддя Кобзареві, що в міському парку, у суботу, 9 березня, вже традиційно, зібралась і радивилівська громада.

Читать далее

ЗМІНИ У ГРОМАДІ ІНІЦІЮВАТИМЕ ШКОЛА

180319 2Радивилівський НВК «школа№2-ліцей» – один із дев’ять навчальних закладів області, що увійшов до переможної сотні учасників Всеукраїнського проекту «Zero Waste School» від Klitschko Foundation. Ця еко-програма спрямована на те, щоб навчити школярів та вчителів впроваджувати культуру сортування відходів у своєму навчальному закладі, громаді, а згодом і у світі.

Організатори  проекту отримали більше тисячі анкет з усіх куточків України. Відбір шкіл-переможців відбувався за наступними критеріями: повнота відповідей у системі my.klitschkofoundation.org та наявність тематичного відео; чітка мотивація школи реалізовувати зміни у місцевій громаді та впливати на її життя; готовність проводити еко-тренінги у своїй громаді.

Читать далее

ПРИВІТАЛИ ЖІНОК-ТРУДІВНИЦЬ

180319 1Урочистості з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня відбулися в міському будинку культури минулого четверга, напередодні свята. Яскравою святковою програмою порадували жінок, що вщерть заповнили концертний зал, вихованці Яни Гуски, народного аматорського ансамблю «Лелія»(керівник І.Чорнобай), чоловічий ансамбль МБК, учасники дитячого ансамблю «Веселі нотки» (М.Петровська).

З наступаючим святом привітав присутніх міський голова М.Карапетян. Відповідно до розпорядження міського голови, за високий професіоналізм, сумлінну працю та активну життєву позицію, з нагоди відзначення Міжнародного жіночого дня грамотами, цінними подарунками та квітами нагороджено:

Читать далее