• Home

23 грудня 2019

«ФІЛОСОФІЯ РОЗПАЧУ» ВАСИЛЯ ШКЛЯРА

231219 4Нинішнього вівторка у залі колишнього міського кінотеатру відбулася зустріч читачів з відомим українським письменником, лауреатом Шевченківської премії, автором ряду знакових романів, серед яких чільне місце займає недавно екранізований «Чорний ворон».

Відкриваючи творчу зустріч, місцева поетеса Галина Гнатюк зазначила, зокрема, таке: «…Письменник номер один на Україні, це безперечно…Друзів на Фейсбуку дуже багато, а Шкляр на Україні – тільки один. У нас багато відомих письменників, багато талановитих, багато продаваних, скажемо так. Але людей, які тримають громадянську позицію, насправді не так багато. Людей, які не продаються жодній владі, – теж не так багато. Тому я ще раз щиро тішуся, що Радивилівщина вітає Василя Шкляра».

Читать далее

НА ПОРОЗІ РІЗДВЯНОЇ КАЗКИ

231219 3Керівники гуртків декоративно-ужиткового напрямку Радивилівського міського Будинку школяра цієї середи запросили своїх друзів та поціновувачів краси у зимову казку, де навіть найбільші дива стають можливими. У затишній, світлій та домашній атмосфері відбувся майстер-клас «Різдвяна казка», під час якого гості мали нагоду ознайомитись з техніками святкового оформлення та дизайну оселі. 

Наближається казковий час добра, надій і мрій, коли все навколо перетворюється на чудо! У цьому році, за примхами погоди, свято вже на носі, а відповідний настрій десь забарився... Безсніжно, а тому і гарно вбрані ялинки не радують. Але рано зневірятись. Зимові свята це час, коли у дива повірити так легко! Достатньо лише відкрити серце всьому хорошому, що є навколо нас, та в нас самих. Це й запропонували креативні викладачі Будинку школяра жителькам міста, запросивши на тематичний передріздвяний майстер-клас.

Читать далее

В НЕМИРІВЦІ ПРИГАДАЛИ, ЯК БАБУСІ ДІВУВАЛИ

231219 2З–поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найбільш очікуваним був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи усілякі забави.
На них століття тому панував неповторний дух жартів та веселих пісень, у чиїйсь хатині збиралась молодь, і серед зими розтікалась повноводою рікою мелодійна українська пісня. На вечорницях парубки силою міряються, а дівчата, наче квіточки, придивляються, кого ж обрати за судженого. Українські вечорниці - це, неодмінно, приготування смачних вареничків та вишивання, це неповторний колорит минувшини, який все більше набуває популярності у наші дні.

Читать далее

ВАРЕНИКАМИ ЧАСТУВАЛИСЯ, ДО ДІВЧАТ ПРИГЛЯДАЛИСЯ…

231219 1Одним із свят, яке завжди відзначали наші батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді, - Андрія.

Вже стало доброю традицією відзначати це свято в Радивилівському НВК «Школа №1-гімназія». До того ж, цього року Андріївські вечорниці в НВК відбуваються втридцяте. Уже тридцять років поспіль юнаки та дівчата одинадцятих класів збирались напередодні Андрія (12 грудня) у шкільній світлиці на вечорниці. А цієї зими це дійство проходило у міському кінотеатрі, де наші одинадцятикласники вкотре довели, що не вмирають звичаї та традиції наших предків, їх підтримує молоде покоління.

Читать далее