• Home

26 лютого 2021

В ПАМ’ЯТІ НАРОДУ НАЗАВЖДИ ЖИВА

260221 4Є люди, як свічки, - згорають, відходять у небуття.

Є люди, як зірки,- горять і світять все життя

Зіркою такої величини для всіх українців є поетеса Леся Українка. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу ця людина. З не такої вже й далекої минувшини, проте вже мовби крізь серпанок легендарності, проступає до нас образ поетеси, образ ніжний і чистий. У четвер, 25 лютого, в Дружбівському ліцеї відбувся виховний захід, приурочений 150 річниці з дня народження Лесі Українки, який підготували учні 5 класу.

Читать далее

ПАМ’ЯТІ ТІЄЇ, ХТО ГОРДО УКРАЇНКОЮ СЕБЕ НАЗВАЛА

260221 3У ювілейне 150-річчя від Дня народження геніальної поетеси, однієї з найталановитіших постатей не лише української, а й світової літератури, Лариси Петрівни Косач-Квітки (Лесі Українки), бібліотекарі Радивилівської центральної міської книгозбірні організували шанувальникам її творчості поетичну читальню.

Читать далее

НА МАЛІЙ БАТЬКІВЩИНІ ВЕЛИКОЇ ДОНЬКИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

260221 2До ювілейного 150-річчя від Дня народження геніальної Лариси Косач-Квітки (Лесі Українки) працівники закладів освіти та культури Радивилівської територіальної громади побували у с.Колодяжне на Волині, в родовій садибі сімейства Косачів, де з 1949 року дотепер діє літературно-меморіальний музей Лесі Українки. У його фондах зібрана повноцінна, науково-обгрунтована експозиція, яка всесторонньо розкриває життєвий і творчий шлях письменниці.

Про феномен та величину її таланту згодом скажуть : з часу Шевченкового Україна не чула такого палкого поетичного слова. Своєю творчістю геніальна донька України пробуджувала національну ідею. Леся Українка була невтомною у своєму творчому покликанні. Стільки жіночих випробувань було в її житті, стільки болю – не лише фізичного. І, попри це, вона мотивувала без надії таки сподіватись, а серед лиха – співати пісні.

У садибу, де пройшли дитячі та юнацькі роки Лесі Українки, на Ковельщині, з’їжджаються шанувальники її творчості з різних куточків країни. Радивилівці відвідали знаменитий ,,білий будиночок,, де поетесою було написано біля 80 творів, ознайомилися з фондовою колекцією музею, в якому зберігаються її особисті речі. Вклонилися тій землі, де жила й писала свої геніальні твори Леся Українка.

Читать далее

БІЛЯ ДУБНА НЕ РОЗМИНУЛИСЬ ДВА ЛЕГКОВИХ АВТОМОБІЛІ

260221 1Неподалік міста Дубно вчора сталась дорожньо-транспортна пригода за участі двох легковиків.

Про це повідомили у патрульній поліції Рівненської області.

Аварія сталась  близько 22-ї години на трасі Київ-Чоп.

Читать далее